ARVAL Nocturne in het Muziekinstrumentenmuseum te Brussel

Centre de Tri, Sydetom te Perpignan (FR)
Architect: Luc Arsène – Henry Jr & Alain Triaud
Duurzame ontwikkeling, innovatie, fotovoltaïsche oplossingen, duurzaamheid van materialen en producten... dat waren de thema’s van de ARVAL Nocturne (Arval maakt deel uit van de groep ArcelorMittal Construction) op 19 maart 2008 in het Muziekinstrumentenmuseum te Brussel.
Het gerenommeerd bureau Art&Build starte deze informatieavond met de voorstelling verschillende hun projecten voor waar duurzaamheid en architectuur hand in hand gaan.
Deborah Philippens (Arval) sprak over "Duurzame materialen, de trends in coatings en kleuren". Zo werden onder andere de troeven van voorgelakt staal uit de doeken gedaan: een regelmatige en gecontroleerde oppervlaktebehandeling, een beheersing van de lakdiktes tot op μ-niveau en een gecontroleerde polymerisatie. Nieuwe producten werden voorgesteld.
In de Colorissime-reeks biedt Arval het nieuwe effect “twee kleuren”, genaamd Hairultra Edyxo 35 aanbieden. Deze innovatie geeft gevolg aan de specifieke vraag van architecten. Het nieuwe gamma biedt 4 nieuwe kleuren aan: Vulcano 73VU, Mercury 76PA, Miranda 79SI en Gaya 72GA, die het aspect van verweerd metaal en marmer gaan nabootsen.
Onder de titel "L'architecture spectacle" benadrukte Jean-Marie Boulestin dat Arval de prioriteit geeft aan architecturale innovatie.
Caroline Christiaens (Arval) gaf deskundige uitleg over Arsolar. Dit systeem laat toe zonne-energie te recupereren en via een stroomomvormer te transformeren in een elektrische wisselstroom die direct in het elektriciteitsnetwerk kan ingebracht worden. De Arsolar dakmodule bestaat uit fotovoltaïsche cellen, gekleefd op een specifieke kouddakplaat uit voorgelakt en verzinkt staal. De keuze van de afwerking, HAIREXCEL ® GRANITE 60 voor de dakplaat resulteert in een uitzonderlijke duurzaamheid. De Arsolar dakpanelen zijn onderling te verbinden op de werf. Het slagen van een project gebeurt door het goed begrijpen van de werking en plaatsing van de photovoltaïsche cellen. Om dit te bewerkstelligen heeft Arval opleidingsmodules ontwikkeld voor alle niveau’s in het project: vorming van de eindgebruikers tot de bouwheren, architecten, studiebureau’s, aannemers en plaatsingsfirma’s.
De avond werd afgesloten met een geleide wandeling door het Muziekinstrumentenmuseum en een receptie.























