facebook linked in
Open alles | Sluit alles

Newsletter :

Raadpleeg hier onze recentste nieuwsbrief

Rekentools

Agenda

najaar 2014:
World of steel (NL)

03.09.2014
Indienen dossier
Studentenstaalprijs 2014

16.10.2014
Start Opleiding RWC-B (BIL-VCL)

27.11.2014
Staalbouwdag 2014
Sheraton Brussels Airport

8 Laureaten van de Staalbouwwedstrijd 2012 bekend

cca2010

8 laureaten van de 13de editie van de Staalbouwwedstrijd demonstreren hoog niveau Belgische bouwprofessionals :

Dit jaar werd via een bijkomende categorie (F) extra aandacht gevestigd op éénlaagse industriegebouwen. De deelname aan de Staalbouwwedstrijd 2012 stond open voor bouwprojecten op Belgische bodem die volledig of gedeeltelijk in staal gerealiseerd werden (uitgezonderd categorie E - internationale projecten) tussen juni 2010 en juni 2012. In totaal namen 118 projecten deel.

De jury vergaderde op 28 juni 2012 en bestond uit :

Met dank aan alle deelnemers
Infosteel dankt alle deelnemers (inschrijvers en betrokken bouwpartijen). Door het succes van de wedstrijd komen weer talrijke opmerkelijke staalprojecten aan het licht.

Een speciale editie van het tijdschrift 'info_steel' is uitgegeven en online consulteerbaar.

In categorie A:
Niet-residentiële gebouwen

A001 - Stadshal Gent - Genomineerd

Emile Braunplein- Goudenleeuwplein- Poeljemarkt, Gent
Plaats_Localisation
Stad Gent/ TMVW/ De Lijn
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
TV Robberecht- Daem- Van Hee- Wirtz Int- BAS- Boydens- France
Architect_Architecte
BAS, Leuven (concept) - Stabilogics, Kampenhout (uitvoering)
Studiebureau_Bureau d’études
AIB-Vinçotte International
Controlebureau_Bureau de contrôle
THV KOBRA 2, BESIX – Stadsbader
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
BCM, Hoogstraten
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

A002 - Opéra de Wallonie - Genomineerd

Rue des Dominicains 1, Liège
Plaats_Localisation
Ville de Liège- département des travaux
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Association momentanée A2RC-Architectes Associés-TGI-Origin
Architect_Architecte
Bureau d'études Greisch, Liège
Studiebureau_Bureau d’études
SECO, Bruxelles
Controlebureau_Bureau de contrôle
Société Momentanée Galère-Moury-Wust, Chaudfontaine
Algemene aannemer_Entrepreneur général
Atelier Roger Poncin, Ocquier- Dejeond Delarge , Liège
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

A009 - SD Worx Kendall - Verbouwing van pakhuis tot kantoren - Genomineerd

Brouwersvliet 29, Antwerpen
Plaats_Localisation
SD Worx, Antwerpen
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
STRAMIEN, Antwerpen
Architect_Architecte
Arcade, Kontich
Studiebureau_Bureau d’études
Vanhout, Geel
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
BM Metaalwerken, Olen
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

A017 - Museum aan de Stroom MAS - Laureaat

Hanzestedenplaats 1, Antwerpen
Plaats_Localisation
Stad Antwerpen, Antwerpen
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Neutelings Riedijk, Rotterdam
Architect_Architecte
ABT, Antwerpen
Studiebureau_Bureau d’études
SECO, Brussel
Controlebureau_Bureau de contrôle
THV MAS Antwerpen (Interbuild-Willemen-Cordeel), Wilrijk
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Iemants, Arendonk
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

AF004 - Brandweerkazerne Puurs - Genomineerd

Kleine Amer, Puurs
Plaats_Localisation
Gemeente Puurs, Puurs
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Compagnie O architecten, Gent
Architect_Architecte
Studieburo Mouton, Gent
Studiebureau_Bureau d’études
Sogiaf, Kontich
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Metaalwerken Ivo Gijbels, Hechten-Eksel
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

Iin categorie B:
Residentiële gebouwen

B001 - Woning MOVE - Genomineerd

-
Plaats_Localisation
-
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
MAX8 architecten, Tessenderlo
Architect_Architecte
Studiebureau IRS- Depré, Kortenberg
Studiebureau_Bureau d’études
Industriebouw De Pelsmaeker, Westerlo
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

B003 - Lang Leve Le Corbusier - Genomineerd

-
Plaats_Localisation
-
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Architectenbureau Vanderperren, Zaventem
Architect_Architecte
B.T.A Ingenieurs Bastiaens & Partners, Hasselt
Studiebureau_Bureau d’études
Cavale, Diepenbeek
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Cavale, Diepenbeek
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

B012 - Loods met woning - Genomineerd

-
Plaats_Localisation
-
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
AHA-Architecten GCV, Tielt
Architect_Architecte
Abicon, Tielt
Studiebureau_Bureau d’études
AIB-Vinçotte International
Controlebureau_Bureau de contrôle
Beeuwsaert Construct, Ledegem
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Beeuwsaert Construct, Ledegem
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

B015 - Loi 42’ - Logements passifs préfabriqués en acier - Laureaat en Prijs Duurzaam Bouwen

Rue de la Loi 42, Bruxelles
Plaats_Localisation
Credibe, Bruxelles
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Synergy International, Bruxelles
Architect_Architecte
MC-Carré, Louvain-La-Neuve - SICABEL, Bruxelles
Studiebureau_Bureau d’études
AIB-Vinçotte International
Controlebureau_Bureau de contrôle
LithoMétal, Deux-Acren - Sadef, Gits
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

In categorie C:
Specifieke elementen in staalbouw

C003 - Bedieningsgebouw sluis en bruggen - Genomineerd

Sluis 1 - Vlimmersebaan en Zuiderdijk, Rijkevorsel, Antwerpen
Plaats_Localisation
De Scheepvaart - afdeling waterbouwkunde, Hasselt
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
WAW architecten (Plantefève Castryck & Helsen), Sint-Genesius-Rode
Architect_Architecte
Hooyberghs, Arendonk
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Limeparts nv, Genk
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

C004 - Rénovation maison Campanules - Prijs van de Renovatie

-
Plaats_Localisation
-
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Exar architecture, Bruxelles
Architect_Architecte
JZH & Partners, Bruxelles
Studiebureau_Bureau d’études
OLBUD, Bruxelles
Algemeen aannemer_Entrepreneur général

 

 

C019 - Middelheimmuseum, paviljoen Het Huis - Laureaat

Middelheimmuseum, Antwerpen
Plaats_Localisation
Middelheimmuseum, Antwerpen
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Robbrecht en Daem architecten, Gent
Architect_Architecte
Ney & Partners, Brussel
Studiebureau_Bureau d’études
Anmeco n.v, Zwijndrecht
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

 

C027 - Limbe - mobilier urbain - Genomineerd

Jardin de l’Albertine, Bruxelles
Plaats_Localisation
Bruxelles Environnement - IBGE, Bruxelles
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Collectif Start XXI, Bruxelles
Architect_Architecte
Recyclart, Bruxelles
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

C029 - Plate-forme citadelle, Liège - Genomineerd

Boulevard du 2ème Lancier et du 3ème Génie, Liège
Plaats_Localisation
Ville de Liège-8ème département travaux et environnement-service espace publics et plantations, Liège
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Ville de Liège, Liège
Architect_Architecte
Bureau d’études Greisch, Angleur
Studiebureau_Bureau d’études
Ateliers Melens et Dejardin, Jupille sur Meuse
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Ateliers Melens et Dejardin, Jupille sur Meuse
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

In categorie D:
Burgerlijke bouwkunde

D001 - Brug over Albertkanaal - Laureaat

Maastrichtersteenweg 121, Riemst (Vroenhoven)
Plaats_Localisation
De Scheepvaart, Hasselt
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Ney & Partners, Brussel
Architect_Architecte
Ney & Partners, Brussel
Studiebureau_Bureau d’études
SECO, Brussel
Controlebureau_Bureau de contrôle
CEI-De Meyer, Brussel
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Victor Buyck Steel Construction, Eeklo
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

D008 - Brug over de sporen - Genomineerd

Stationsplein, Aarschot
Plaats_Localisation
Stad Aarschot / NMBS Holding / Infrabel, Aarschot
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
West 8 Brussel, Opwijk
Architect_Architecte
BAS, Leuven
Studiebureau_Bureau d’études
Infrabel N.V. / Tuc Rail, Brussel
Controlebureau_Bureau de contrôle
Cordeel, Temse
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
lemants / Willems Staalconstructies, Arendonk
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

D010 - Passerelle Peterbos, Anderlecht - Genomineerd

Boulevard Maria Groeninckx-De-May, Bruxelles
Plaats_Localisation
Bruxelles Mobilité-Direction, Gestion et entretien des voiries, Bruxelles
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Bureau d’études Greisch-Bgroup, Bruxelles
Studiebureau_Bureau d’études
Bureau SECO, Bruxelles
Controlebureau_Bureau de contrôle
Verhaeren & Co, Zemst
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
EMERGO, Puurs
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

D015 - Passerelle Marche-en-Famenne - Speciale prijs van de Jury

Marche-en-Famenne (On)
Plaats_Localisation
Natagora Liège, Liège
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Bureau d’études Greisch, Angleur
Architect_Architecte
Bureau d’études Greisch, Angleur
Studiebureau_Bureau d’études
Ateliers Melens et Dejardin, Jupille sur Meuse
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

In categorie E:
Internationaal projecten

E001 - “Pont Neuf” over de Oise, Compiègne (FR) - Genomineerd

Margny - Compiègne (FR)
Plaats_Localisation
Agglomération de la Région de Compiègne, Compiègne
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Explorations Architecture, Paris
Architect_Architecte
Flint & Neill, London - Ingenieursbureau Stendess , Steel Engineering & Design Services, Lovendegem
Studiebureau_Bureau d’études
AIB-Vinçotte International
Controlebureau_Bureau de contrôle
Demathieu & Bard Agence Normandie, Saint-Etienne de Rouvray
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Victor Buyck Steel Construction, Eeklo
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

E005 - Uitbreiding Pont National, Parijs (FR) - Genomineerd

Boulevard Massena - Boulevard Poniatowski, Paris
Plaats_Localisation
Mairie de Paris, Direction de la voirie et des déplacements, Paris
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Devillers et associés, Paris
Architect_Architecte
Arcadis ESG, Le Plessis-Robinson
Studiebureau_Bureau d’études
Bouygues TP Île de France, Guyancourt
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Victor Buyck Steel Construction, Eeklo
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

 

E011 - Fietsers- en voetgangersbrug, Metz (FR) - Genomineerd

Parc de la Seille, Metz
Plaats_Localisation
Ville de Metz, Mission Grands projets, Metz
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Espace, Paris
Architect_Architecte
Terrell S.A.S, Boulogen-Billancourt - Ingenieursbureau Stendess, Lovendegem
Studiebureau_Bureau d’études
Apave Alsacienne SAS - Agence de Metz, Metz
Controlebureau_Bureau de contrôle
THV Van Laere - Anmeco, Zwijndrecht
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Anmeco, Zwijndrecht
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

E017 - Scheepvaartmuseum, Amsterdam (NL) - Laureaat

Kattenburgerplein 1, Amsterdam
Plaats_Localisation
Rijksgebouwendienst, Den Haag
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Ney & Partners, Brussel
Architect_Architecte
Ney & Partners, Brussel
Studiebureau_Bureau d’études
BRS Building Systems, Moerkapelle (NL)
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Anmeco, Zwijndrecht
Staalbouwer_Constructeur métallique

 

In categorie F:
Industriële gebouwen

F001 - ISSOL - intégration de solutions solaires

Genomineerd

Zoning Industriel des Plenesses - Rue du Progrès 18, Dison
Plaats_Localisation
ISSOL, Dison
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Architecte Courtoy, Liège
Architect_Architecte
Bureau d’Etudes Lemaire, Angleur
Studiebureau_Bureau d’études
Wust, Malmédy
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
Ateliers Mersch, Thimister
Staalbouwer_Constructeur métallique
Scia Engineer
Software_Logiciel

 

 

F002 - Reeferplatformen PSA - Laureaat

Albert II Dok, Zeebrugge
Plaats_Localisation
PSA Antwerp, Antwerpen
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
Ingenieursbureau G. Verheyen, Zandhoven
Studiebureau_Bureau d’études
BCM, Hoogstraten
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
BCM, Hoogstraten
Staalbouwer_Constructeur métallique
Galva Power
Thermisch verzinker_Galvanisateur

 

 

 

F011 - Houtpelletloods, Gent - Genomineerd

Energiestraat, Gent
Plaats_Localisation
Sea Invest, Gent
Opdrachtgever_Maître d’ouvrage
D’hondt - Heyninck - Parein architecten, Berchem
Architect_Architecte
Establis (controle door Gyselynck), Roeselare
Studiebureau_Bureau d’études
AIB-Vinçotte International
Controlebureau_Bureau de contrôle
Bolckmans , Hoogstraten
Algemeen aannemer_Entrepreneur général
BCM, Hoogstraten
Staalbouwer_Constructeur métallique
Galva Power
Thermisch verzinker_Galvanisateur
Scia Engineer
Software_Logiciel